Arhiva convertor valutar din 8 iunie 2016

Calculeaza conform cursului valutar din data 8 iunie 2016

Din:
Schimb suma de:
În:
Primesc:
Informatii aditionale
Daca aveti nevoie ca la suma in valuta pe care doriti sa o convertiti sa adaugati si un procent, folositi formularul de mai jos. ( de exemplu: Daca doriti sa convertiti un pret in valuta care nu contine TVA, valoare procent reprezinta TVA-ul aferent pretului in valuta, convertit, iar rezultatul final reprezinta pretul inclusiv TVA, convertit. )
Procent (ex. TVA 20%)
%
Valoare procent:
Rezultat final:

Arhiva curs valutar din 2016-06-08

SimbolDenumire8 Iun. 2016Evolutie
EUREuro4.5070-0.0119
USDDolarul SUA3.9636-0.0923
XAUGramul de aur159.6082+1.6010
AUDDolarul australian2.9503+0.0136
CADDolarul canadian3.1176+0.0212
CHFFrancul elvetian4.1154+0.0253
CZKCoroana ceha0.1669-0.0003
DKKCoroana daneza0.6061-0.0014
EGPLira egipteana0.4464-0.0104
GBPLira sterlina5.7638-0.0806
100HUF100 Forinti maghiari1.4508+0.0034
100JPY100 Yeni japonezi3.7025-0.0197
MDLLeul moldovenesc0.2006-0.0021
NOKCoroana norvegiana0.4886+0.0023
PLNZlotul polonez1.0374+0.0082
SEKCoroana suedeza0.4883+0.0005
TRYNoua lira turceasca1.3702-0.0036
XDRDST5.6101-0.0774
RUBRubla ruseasca0.0615+0.0010
BGNLeva bulgareasca2.3044-0.0061
ZARRandul sud-african0.2663+0.0064
BRLRealul brazilian1.1526+0.0188
CNYRenminbi-ul chinezesc (RMB)0.6032-0.0125
INRRupia indiana0.0594-0.0008
100KRW100 Woni sud-coreeni0.3426+0.0009
MXNPeso-ul mexican0.2162-0.0008
NZDDolarul neo-zeelandez2.7704-0.0005
RSDDinarul sarbesc0.0365-0.0002
UAHHryvna ucraineana0.1590-0.0024
AEDDirhamul Emiratelor Arabe1.0791-0.0251

Inapoi la Arhiva - Arhiva Convertor valutar